Biała Info 2022
Image default
Home » Grzegorz Płaczek i Piotr Szlachtowicz w Białej
biala info info24

Grzegorz Płaczek i Piotr Szlachtowicz w Białej

14 listopada w niedzielę wieczorem w Białej Podlaskiej odbyło się bardzo interesujące wydarzenie. Z mieszkańcami Białej spotkali się Grzegorz Płaczek, działacz społeczny i bloger ( https://www.facebook.com/tosiesamokomentuje ), i Piotr Szlachtowicz, dziennikarz Telewizji wRealu24 ( https://www.facebook.com/wRealu24pl/).

W pierwszej spotkania części Grzegorz Płaczek wyjaśniał jak się zaczęła jego przygoda z tematem badań dotyczących tzw. pandemii i tzw. szczepionek przeciw Covid- 19. Początkowo, w 2020 roku był on tak jak większość społeczeństw pod wpływem głównych mediów,  to znaczy uznawał za rzeczywiste i prawdziwe to co te media opisywały. Pewnego dnia jednak coś go zastanowiło, coś mu się jednak nie dodawało, więc zaczął pisał pytania do różnych instytucji. Jak mówi Swoje zapytania kierowałem do wielu urzędów i instytucji – Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta RP,  czy do Rzecznika Praw Obywatelskich. Lista moich pism jest długa. Na wiele z nich otrzymałem odpowiedzi, które same się komentują.

Odpowiedzi z ww. urzędów były różne, często były/są sprzeczne, często wzajemnie wykluczające się,  związane m.in. z „przymusem” szczepień lub niezgodnym z prawem obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

Grzegorz Płaczek przedstawił konkretne przypadki odpowiedzi z ministerstw, np. na swoje pytania –
Np. Jaka była liczba zgonów na COVID-19 w grupie wiekowej 0-17 lat w 2021 roku?  Ministerstwo zdrowia na to pytanie przysłało odpowiedź:  liczba zgonów na COVID-19 w tej wiekowej grupie 0-17 lat (8 mln Polaków) w 2021 wyniosła.. ZERO!

Była też mowa o pomocy ludziom – przedsiębiorcom, nauczycielom, a także rodzicom – w walce z systemem zmuszania do przyjmowania eksperymentalnego preparatu zwanego szczepionką i do zakrywania nosa i twarzy. Przy okazji wspomniał o bezcelowości a nawet szkodliwości noszenia masek (100 badań naukowych dowiodło, że zakrywanie twarzy w walce ze ˢwirusem jest nieskuteczne).

Ogólnie to co Pan Grzegorz przedstawił nie nastraja jakimś optymizmem – tym bardziej – że mamy jako społeczeństwo przeciwko sobie największe siły — począwszy od organizacji światowych, poprzez koncerny farmaceutyczne jak Pfizer (który zarobił w czasie tzw. pandemii ponad 40 mld $), mass-media, skończywszy na oficjalnej hierarchii „kościoła”. Choć podał też kilka faktów, które można uznac jako pozytywne, jak to że Polacy zaczynają się organizować, np. nauczyciele, prawnicy czy niezależni lekarze.

Następnie w drugiej części spotkania dziennikarz Piotr Szlachtowicz przedstawił swoje śledztwa dziennikarskie dotyczące także „pandemii”. Jako dziennikarz z 20-letnim doświadczeniem mówił o tym, co się działo od początku 2020 roku i jaki miało, i ma to wpływ na nasze codzienne życie.

W trzeciej części mieszkańcy Białej zadawali gościom pytania, wywiązała się blisko ½ godzinna dyskusja.

Zarówno Grzegorz Płaczek jak i Piotr Szlachtowicz przy okazji spotkania również promowali swoje ostatnio wydane książki. #ToSieSamoKomentuje  https://tosiesamokomentuje.pl/ksiazka/  i  Pandemia cenzury  https://multibook.pl/pl/p/Piotr-Szlachtowicz-Pandemia-cenzury-/12026

Po spotkaniu była okazja do ich kupna i zamienienia kilku słów z autorami.

Zdjęcia ze spotkania

(autor zdjęć: Adam Paluch https://www.facebook.com/AdamPaluchFoto )

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz